Showing 1 - 50 of 89 stations

Albparajsa.Com i krijuar ne gusht te 2009 eshte nje portal informativ, qe ka si synim transmetimin e lajmeve 24 ne 24, ne kohe reale. Lajme, Gossip, Sport, Teknologji, Fun, Argetim, Lifestyle etj... Ne webfaqen tone do te gjeni edhe shume te tjera pervec lajmeve!

Alfa & Omega Radio is a media that conveys theliving hope to her listeners. The radio started broadcasting in July 1999 in Tirana, Albania. The objective of the radio is to spread the Word of God through many programs and chosen songs, to help the listeners understand that they need Jesus as their personal Savior. At the same time, the radio aimsto increase and reinforce the faith of all believers in their walk with the Lord. We invite you to listen it every day to find encouragement, peace, love and joy through our programs.

Alpo Radio 94.1 is a broadcast radio station from Gjirokaster, Albania providing Pop and News.

We rock your party

Big FM 101.6 I Vetmi Stacion i Gjithi Rock!
Country: Tirana, Albania

sorry live stream does NOT work for 2 years now!!!

Faqe islame shqip-Sipas parimeve te Kuranit dhe Sunetit bazuar ne interpretimin e dijetareve te Ehli Sunetit dhe Xhematit te te gjitha koherave te umetit.

Showbiz, Impossible, Top 5, Sport, Live DJ, Back in Time, Special Guest, Greatest Hits, Golden Music, Canzone Italiana, Shqip, Lajme.

City Radio 88.0 is a broadcast based radio station from Tirana that plays Albanian genre of music.

Radio Kombëtare National Albanian Radio

Club FM radio began broadcasting in February 1998 by being one of the first private radio stations in Albania. Their relationship is built on passion

CmendinaLive is an Internet Radio station broadcasting from Albania, provides House music

Divan Radio began online streaming on 2008. Divan streams world music, pop, dance, house and electronic music in different times of the day.

A Radio that makes you wanna move, playing all genres of music, especially dance, pop/dance, house e balkan (albanian) music.

Krijuar ne 2017, Kiss Fm Albania eshte radio me e re ne kryeqytet e cila transmeton ne 98.5 MhZ dhe sjell hitet me te mira nderkombetare, lancimet me te reja. Drejtuar nje audience rinore dhe energjike. Kiss Fm Albania eshte aty 24 ore, ne cdo moment te dites dhe kudo ku ti ndodhesh.

Loti Vu Radio Loti Vu radio
Country: Tirana, Albania
Genres : dj

LUTTU OZOT PER FAMILJEN TIM

Former known as Loveradio 90.7 MHz.

Genres : hitspop

LS Radio luan hitet më të mëdha të sotme dhe në të njëjtën kohë është hit i djeshëm. Është një paketë e plotë për ata dëgjues që e kanë marrë sot. Pasi të vendosni në LS Radio ju do të keni vetëm llojin e ftohjes që do të mbani mend për një kohë shumë të gjatë.

MCN Radio FM 103.1 is a broadcast radio station from Tirana, Albania, providing a mix of Albanian Contemporary and International Pop music. It is a

NRG Energy Radio Hits Only Station!
Country: Tirana, Albania

NRG ENERGY Radio 106.6 is a Albanian radio station broadcasting from Tirana, Albania, Station Airs Top 40/Pop music.

The Best Music Inside You

This radio station broadcasts the translation of the meaning of the Quran in Albanian. The station is owned by Electronic Da`wah Committee (EDC) in Kuwait.

Radio 1 (93.2 FM) is a broadcast radio station in Tirana, Albania providing education and religious format.

Radio 7 FM 97.7 is a broadcast radio station from Tirana, Albania providing Christian, Gospel music.

Radio 7 FM 97.7 is a broadcast radio station from Tirana, Albania providing Christian, Gospel music.

E-Selamu Alejkum Radio Ahireti Radio Islame Ne Gjuhen Shqipe

Radio Dardania is an internet radio station from Tirana, Albania, providing Adult Contemporary Pop, Rock and R&B Hits music.

Radio Dashuria is a broadcast radio station in Tirana, Albania providing adult contemporary, top 40 pop and rock music format.

radiodedi24.com - Për ju dhe për Familien tuaj - 24/7

Radio Dee-Jay find something interesting
Country: Tirana, Albania
Genres : Electronica

We empower individuals, organizations and businesses with our unique services. Diversification being our core strategy; we specialize in Free Internet Radio, Find A Song, Live

Radio Devolli filloi transmetimin e saj on air me 10 Korik 2011.Radio Devolli do trasmetoje 24 Ore ne dite muziken me te bukur te jugut.

Radio Dielli is an internet radio station from Albania, providing Entertainment and Variety music.

Formerly known as Radio Dee Jay. Radio DJ 96,1 is a broadcast radio station in Tirana, Albania, providing DJ Mix Dance music

Me idenë: Gjithmonë në kërkim të të rejave në shërbim tuajin, planifikuam dhe realizuam, me entuziazmin e pashoq të ekipit, një radio popullore, e cilësuar nga të gjitha sondazhet në vend dhe rajon si RADIO ME POPOLLORE NE 10 VJETET E FUNDIT.

Radio Emanuel vazhdon misionin për përhapjen e Ungjillit. Vizioni ynë për të ardhmen është rritja e zonës së mbulimit dhe vënia në shërbim ndaj çdo personi që është në kërkim të së vërtetës.

Radio Emigranti muzikë e lehtë të gjithë kohërave
Country: Tirana, Albania

Radio Emigranti is an internet radio station from Tirana, Albania, providing Albanian Folk Songs and Oldies as well as DJ Mixes of current music, and

Qyteti i Gjakovës i njohur për traditën që ka në fushën e arsimit dhe të kulturës ndër shekuj, në mbarim të viteve të shtatëdhjeta pasurohet me mediumin e parë radiofonik, me Radio Gjakovën. Nga ajo periudhë e deri më sot, kanë kaluar shumë ngjarje me të cilat është e lidhur ngusht Radio Gjakova, duke qenë pjesë e përditshmërisë gjakovare, ashtu siç është e lidhur edhe historia e qytetit për këto tri dekada. Kjo, për faktin se frymëmarrja dhe rrita e qytetit është pasqyruar përmes programeve të përgatitura në këtë medium informativ dhe argëtues.

Radio Hasi Thate është radio radio me teknologji Shqip Muzik për Shqipërinë. Radioja është shumë e popullarizuar në mesin e dëgjuesve të tyre dhe ky është vendi i përsosur për disa nga shqip Muzik të madh nga këngëtarë të njohur dhe shumë të njohur të Shqipërisë. Për të hyrë në kontakt me një shumë radiofonike Shqip Muzikal në lëvizje kjo është një radio perfekte.

A new sensation and Heart of Albania “Radio Kanali Shqip” makes your day memorable with its vast variety of songs. Infuses energy for your workday and relax your mind and soul when you want it that way. Listen to the wonderful melodious songs of your choice all day long. “Radio Kanali Shqip” is fully customized internet radio station which provided you with 100% satisfaction.

Genres : albanian

Radio Klea transmeton qe nga viti 2002 ne valet 93.9Mhz, dhe eshte radio e pare private ne qytetin e Elbasanit.

Radio Koha Radio e Mbar Shqiptare Zëri i Muzikës Shqipe me ne Gjithmonë Afër Vendlindjes suaj
Country: Tirana, Albania

Radio Koha is an internet radio station from Tirana, Albania providing Top 40-Pop music.

Radio Kontakt Kenaqesia e Dites Suaj
Country: Tirana, Albania
Genres : folkhits

Radio Kontakt is the first commercial Albanian radio station.

Radio Kontakt is the first commercial Albanian radio station.

Radio Kosova e Lirë is a broadcast radio station in Kosove, Albania, providing News.

Radio lindja është një stacion në internet me bazë në internet radio që transmeton hitet holandez dhe muzikë valle.

Radio LIRIA do te jep muzike te zgjedhur nga te gjitha trevat shqiptare, programe dokumentare e informative dhe emisione per mergaten, kulturen, traditen, artin, letersine dhe historine kombetare.

Radio Logos 94.2 FM is a broadcast radio station from Pogradec, Albania, providing Relgious, Christian, Gospel music and Education.

Radio Logos është me kohë edhe pa kohë për dëgjuesit e saj, 24 orë në 7 ditë në javë për të mbjellë farën e mirë të Fjalës së Perëndisë dhe për të ujitur farën e mbjellë.

Radio Lushnja 95.5 FM is a broadcast radio station from Lushnje, Albania, providing variety music format.

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE